24.04.2019. Eiropas Informācijas centra atklāšana Latvijas Universitātes Akadēmiskajā Bibliotēkā

24.04.2019. Eiropas Informācijas centra atklāšana Latvijas Universitātes Akadēmiskajā Bibliotēkā

Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Rūpniecības iela 10 Rīga, LV-1230
3 May 2019

Trešdien, 24. aprīlī, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā (AB) Rūpniecības ielā 10, Rīgā, sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūta (EPPI) Eiropas dokumentācijas centru (EDC) un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu svinīgi tika atklāts Eiropas informācijas centrs (EIC). Tā atklāšanā piedalījās  Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, EKP Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, Rīgas Stradiņa universitātes Pasaules Veselības organizācijas Depozitārija bibliotēkas Latvijā nodaļas vadītāja Ingrīda Holma un citi.

Eiropas informācijas centra atklāšanā LZA EPPI padomes priekšsēdētāja, LZA īstenā locekle Dr.habil.oec.Inna Šteinbuka teica atklāšanas vārdus un novēlēja LU AB aktīvi veicināt informācijas izplatīšanu par ES jauniešu vidū, kas ir īpaši svarīgi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

LU AB vadītāja Venta Kocere izteica gandarījumu par EIC atklāšanu bibliotēkā un informēja, ka kopš tā iekārtošanas – vēl pirms oficiālās atklāšanas – ir bijusi vērojama liela interese par EIC piedāvāto informāciju un materiāliem apmeklētāju vidū. LU AB aktīvi sadarbojas ar ārvalstu bibliotēkām, valstīm un starptautiskajām institūcijām. Tādēļ ir ļoti svarīgi, ka, atklājot EIC, šī sadarbība bagātinājusies arī ar Eiropas Savienības pārstāvniecību bibliotēkā.