19.02.2019. Parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku

19.02.2019. Parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku

Latvijas Zinātņu akadēmija, Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
20 Feb 2019

Otrdien, 19. februārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta sēdes laikā tika parakstīts sadarbības memorands ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku (LU AB) par regulāras sadarbības uzsākšanu ar LZA Eiropas politikas pētījumu institūta (EPPI) Eiropas dokumentācijas centru (EDC) resursu apmaiņas, komunikācijas un sabiedrības izglītības Eiropas Savienības (ES) jautājumos veicināšanai.

Pēc sadarbības memoranda parakstīšanas LU AB direktore Venta Koceres kundze uzsvēra, ka darbs, ko šobrīd un arī turpmāk veic LZA EPPI, katrā ziņā ir cieši saistīts ar to, ko LU AB dara jau tagad. Tā ir sabiedrības informēšana, informācijas resursu par Eiropas Savienību apzināšana un izplatīšana. Tāpēc LU AB labprāt iesaistās šajā sadarbībā memoranda ietvaros. No LZA puses sadarbības memorandu parakstīja tās prezidents Ojārs Spārītis.

Sadarbības memorands paredz, ka LZA un LU AB sadarbosies izglītības un komunikācijas aktivitāšu īstenošanā, kas vērstas uz studentu, mācību spēku un sabiedrības informēšanu un komunikāciju par Eiropas Savienības politikas prioritātēm, vērtībām un Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Šīs sadarbības ietvaros EDC nodrošinās brīvprātīgo ekspertu un pētnieku iesaisti komunikācijas projektos par Eiropas Savienības prioritātēm, vērtībām un Latvijas dalību Eiropas Savienībā, sekmēs LU AB piekļūšanu ES izdevumiem, dalību konferencēs un semināros par ES jautājumiem, LU AB darbinieku apmācības par ES jautājumiem, atbalstīs “pilsoņu dialogu” un citu informatīvo pasākumu rīkošanu, piesaistot pētniekus un Eiropas Komisijas ekspertus. Savukārt LU AB veicinās un attīstīs jaunus komunikāciju veidus par Eiropas Savienības jautājumiem (apaļā galda diskusijas, pilsoņu dialogi u.c.), izveidos bibliotēkā Eiropas Informācijas punktu, kā arī nodrošinās LU studentu piedalīšanos (praksi) komunikācijas projektos.

Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas politikas pētījumu institūta Eiropas dokumentācijas centra Sadarbības memorands (pdf.)

Foto – Roberts Svižeņecs