reCOVery-LV

Latvijas vadošie eksperti un politiķi diskutē par tēmu “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”

Latvijas Universitātes vadītā pētniecības projekta “reCOVery-LV” pētnieku komanda aicina visus interesentus piedalīties publiskajā diskusijā “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”. Diskusija notiks 2021.gada 5.martā no plkst. 10.00 līdz 13.00 un tiks translēta tiešsaistē Latvijas Sabiedriskajā medijā (lsm.lv), Latvijas Universitātes Facebook un Youtube kontā.

Lasīt vairāk...

Inna Šteinbuka: Kā panākt ekonomikas atveseļošanos?

Covid-19 izraisītā krīze ir satricinājusi ne tikai cilvēku dzīvi, bet arī mūsu valsts ekonomiku. Smagi cietušas vairākas nozares, kas iepriekš ir bijušas ļoti svarīgas Latvijas tautsaimniecībai. Lai uzturētu "Covid slimu" ekonomiku pie dzīvības, tāpat kā smagi slimiem pacientiem, arī vairāku ekonomikas sektoru glābšanai tiek pielietota "mākslīgā koma", kad valsts atbalsts ir vienīgais veids, lai novērstu masveida uzņēmumu bankrotu un mazinātu bezdarbu.

Lasīt vairāk...

Aptauja: Covid-19 pandēmija ir mainījusi iedzīvotāju pārtikas iegādes un patēriņa paradumus

Covid-19 pandēmijas ietekmē Latvijas iedzīvotāji tirdzniecības vietas apmeklē retāk un rūpīgāk plāno savus iepirkumus, turklāt biežāk nekā līdz šim gatavo ēdienu mājās. To novembrī Latvijas iedzīvotāju aptaujā atklājuši divas trešdaļas respondentu. Aptauja sadarbībā ar SKDS veikta Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) īstenotajā pētījumā “Vietējo lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēžu pārstrukturēšana un to noturības nostiprināšana krīzes un pēckrīzes apstākļos Latvijā”.

Lasīt vairāk...

The Baltic Assembly sums up Estonia’s presidency

Today 06.11.2020, the Estonian Delegation to the Baltic Assembly (BA) participates in the digital 39th Session of the Baltic Assembly and the 26th Baltic Council, where an overview of the achievements of Estonia’s presidency is presented and the Resolution of the Session will be adopted. At the end of the session, Estonia will hand over the presidency to Lithuania, and new President of the BA will be elected.

Lasīt vairāk...

Projekta “reCOVery-LV” pirmie rezultāti tiek pārbaudīti praksē

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) eksperti Latvijas Universitātes (LU) pētniecības projektā "Ekonomiskais, politiskais un juridiskais ietvars Latvijas tautsaimniecības potenciāla saglabāšanai un konkurētspējas pieauguma veicināšanai pēc pandēmijas izraisītas krīzes (reCOVery-LV)" sasnieguši pirmos rezultātus radot rīkus iedzīvotāju datorprasmju attīstīšanai un uzņēmumu digitalizācijai.

Lasīt vairāk...

LZA Eiropas politikas pētījumu institūts pētīs COVID-19 pandēmijas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību

Latvijas Zinātnes padome Valsts pētījumu programmas ietvaros finansēs pētniecības projektu "Ekonomiskais, politiskais un juridiskais ietvars Latvijas tautsaimniecības potenciāla saglabāšanai un konkurētspējas pieauguma veicināšanai pēc pandēmijas izraisītas krīzes (reCOVery-LV)".

Lasīt vairāk...

Pie Valsts prezidenta notika diskusija "Tēmturis – veselības drošība", kurā piedalījās projekta reCOVery-LV vadītāja prof. Inna Šteinbuka

Šodien 20.11.2020. Valsts prezidents Egils Levits rīkoja tiešsaistes diskusiju "Tēmturis – veselības drošība" par informāciju, dezinformāciju, valsts komunikācijas politiku un indivīda izvēli Covid-19 laikā.

Lasīt vairāk...

Projekts “reCOVery-LV”: sabiedrība novērtē valdības darbu ārkārtas situācijā

Latvijas Universitātes (LU) vadībā īstenotajā pētniecības projektā “reCOVery-LV” pirmajā posmā tika veikta sabiedriskās domas aptauja par valsts institūciju darbu ārkārtas situācijas laikā. Vairāk nekā 50% respondentu valdības darbu novērtējuši kā tik pat labu vai pat labāku nekā pirms COVID-19 krīzes. Tāpat 45,7% aptaujāto piekrīt apgalvojumam, ka attālinātais darbs ir padarījis valsts pārvaldi par modernāku un pieejamāku privātpersonām.

Lasīt vairāk...

Profesore Inna Šteinbuka iepazīstinās ministrus un ekspertus ar reCOVery-LV projektu

28.08.2020. prof. Inna Šteinbuka piedalīsies Ekonomistu apvienības 2010 konferencē “Eiropas Savienības sniegtās iespējas Latvijas ekonomikas atjaunošanai un attīstībai”. Konferencē piedalīsies ministri, Eiropas Parlamenta un Saeimas deputāti, Latvijas Bankas prezidents un citi eksperti.

Lasīt vairāk...

Aicinām pievienoties diskusijai par digitalizācijas iespējām izglītībā un uzņēmējdarbībā!

2020. gada 26.augustā notiks valsts pētījumu programmu reCOVery-LV un INTERFRAME-LV Latvijas reģionu forums par digitalizāciju izglītībā un uzņēmējdarbībā. Forums notiks Zoom platformā no plkst. 12.30 līdz 14.45 un to vadīs doktorante un pētniecē Ligita Āzena.

Lasīt vairāk...