Latvijas vadošie eksperti un politiķi diskutē par tēmu “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”

Latvijas Universitātes vadītā pētniecības projekta “reCOVery-LV” pētnieku komanda aicina visus interesentus piedalīties publiskajā diskusijā “COVID-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”. Diskusija notiks 2021.gada 5.martā no plkst. 10.00 līdz 13.00 un tiks translēta tiešsaistē Latvijas Sabiedriskajā medijā (lsm.lv), Latvijas Universitātes Facebook un Youtube kontā.


“Pandēmijas laikā 80 ekonomistu, politologu, sociologu un juristu, pusgadu strādājot kopā, ir izstrādājuši vairākus zinātniski pamatotus priekšlikumus politikas veidotājiem, kas var palīdzēt efektīvāk pārvarēt Covid-19 radīto ekonomisko krīzi. To vai pētnieku izstrādātie priekšlikumi ir sadzirdēti un tiks izmantoti lēmumu pieņemšanā, noskaidrosim diskusijas gaitā,” uzsver pētījuma vadītāja prof. Inna Šteinbuka.


Diskusiju atklās un tajā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. Diskusijā notiks četrās paneļdiskusijās, kurās pētnieki, eksperti un politikas veidotāji apmainīsies ar idejām:

 • Plkst. 10.30 “Cik nopietni COVID-19 pandēmija ietekmēja valsts ilgtspējas
  riskus?” Diskusijas moderators: Kārlis Bukovskis. Dalībnieki: Inna Šteinbuka, Andris
  Sprūds, Jānis Sārts, Aldis Austers.
 • Plkst.11.10 “Kā panākt ekonomikas izrāvienu pēc krīzes?”
  Diskusijas moderators: Gundars Bērziņš. Dalībnieki: Arvils Ašeradens, Jānis Priede,
  Raimonds Aleksejenko, Mārtiņš Āboliņš.
 • Plkst.11.50 “Ekonomikas atveseļošanas receptes”
  Diskusijas moderatore: Inna Šteinbuka. Dalībnieki: Gundars Bērziņš, Baiba Rivža,
  Irina Pilvere, Oļegs Krasnopjorovs.
 • Plkst. 12.30 “Digitālā transformācija un attālinātais darbs”
  Diskusijas moderatore: Vineta Kleinberga. Dalībnieki: Jānis Priede, Edvīns
  Danovskis, Līga Menģelsone, Irēna Kucina.
 • Diskusijā piedalīties aicināti politiķi, valsts pārvaldes eksperti, pētnieki, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un plašāka sabiedrība, kas dos iespēju apspriest pētījuma ieguvumus un pielietojumu visām ieinteresētajām pusēm. Diskusijas mērķis ir politiķu, pētnieku un ekspertu domu apmaiņas rezultātā noskaidrot, kādi ir instrumenti Covid-19 negatīvo seku mazināšanai un ekonomikas izrāviena veicināšanai. Facebook pasākums un tiešraide: https://www.facebook.com/events/275530637267129